مدل سازی رئال-انیمیشن

0 Comments

مدل سازی

در این مطلب قصد دارم از خاطره ای که در رابطه با مدل سازی سه بعدی داشتم برای شما صحبت کنم و یک استودیو با تجربه کاری بالا معرفی کنم.

در طول سال گذشته سناریویی درباره حفاظت از حیات وحش بدستم رسید که نوشته "مهدی هاشمی" یکی از دوستان خوبم بود. قرار شد سناریو رو بخونم و درباره جزئیاتش با همدیگه حرف بزنیم.

سناریو بسیار ساده و تاثیرگذار بود. من به عنوان فیلمبردار تمام قسمت های لازم رو علامتگذاری کردم. اما بخش هایی از سناریو به لحاظ اجرایی من رو به فکر فرو برده بود که اصلا چنین صحنه هایی رو میشه فیلمبرداری کرد یا خیر!

قصه درباره یوزپلنگ ایرانی و جداسازی توله های یوز از مادر توسط قاچاقچیان و فروش به کشورهای خارجی بود. بنابراین ما باید در چندین سکانس زندگی مادر و توله ها، دام گذاری قاچاقچیان، گیر افتادن مادر در دام، ربودن توله ها، دست به دست شدن توله ها در بازار قاچاق و بازگشت شون به طبیعت رو می دیدیم!
از کارگردان پرسیدم درباره این صحنه ها چه فکری کرده؟ گفت امیدواریم بتونیم از موزه حیات وحش یک یوز ماده قرض کنیم ولی هنوز هیچ توله ای موجود نیست!

خلاصه بعد از کلی جستجو بین دوستان محیط زیستی به این نتیجه رسیدیم که چنین چیزی به هیچ وجه ممکن نخواهد بود. چون موضوع پیچیده تر از این حرفها بود. ضمن اینکه در صورت وجود یوزها هم هیچ ضمانتی وجود نداشت که حتی با صرف وقت فراوان هم بتونیم پلانهای دلخواه رو فیلمبرداری کنیم. پس به سفارش یکی از دوستان کارگردان به دیدن تیم مهندسی-گرافیکی "استودویو کوچه سینما" رفتیم تا از اونها مشورت بگیریم. در جلسه با مدیر تیم که انصافا فردی بسیار باتجربه بود قرار شد که ما با نظارت دوستان بک گراندها رو فیلمبرداری کنیم. و اونها مدل ها رو بر اساس خواست کارگردان بسازند.

آماده سازی یک ماکت ساده

راستش از اونجایی که من شخصا تجربه چندان خوبی از کامپوزیت های رئال-انیمیشن در گذشته نداشتم، قرار شد دوستان یک ماکت ساده با Render پائین برای ما آماده کنند تا بعد از بازبینی قرارداد همکاری بسته بشه.
بعد از حدود دو ماه ویدئویی رو برای ما فرستادند که من بعد از دیدنش بسیار حیرت زده شدم. چون تمام جزئیات حرکتی آناتومی بدن یوزپلنگ ایرانی در اون لحاظ شده بود و به سختی میشد تشخیص داد که این کار انیمیشن هست یا واقعی!؟ بنابراین تصمیم گرفتم که این ماکت رو به اشتراک بذارم تا شما هم ببینید و در صورت نیاز با دوستان هنرمند ما در این شرکت همکاری کنید.

برای ارتباط با این شرکت به وبسایت کوچه سینما مراجعه کنید و یا با انجمن تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *